Kazimierz Górski na znaczku pocztowym

Miło nam zakomunikować, że przy okazji obchodów 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego nasza Fundacja będzie współpracowała z Pocztą Polską. Dyrektor Biura Filatelistyki, Mariusz Dawid poinformował, że temat wydania okolicznościowego znaczka został zaakceptowany przez kierownictwo tej instytucji. To kolejna dobra wiadomość!

Kazimierz Górski doczekał się pięknego pomnika, a postać polskiego Trenera Wszech Czasów zostanie uwieczniona także na znaczku pocztowym.

„Termin wprowadzenia znaczka do obiegu zaplanowany jest na dzień 2 marca 2021 roku, w ramach emisji obiegowej, to jest w wielomilionowym nakładzie”– czytamy w oficjalnej korespondencji nadesłanej w odpowiedzi na inicjatywę, z którą wystąpiliśmy ze znacznym – biorąc pod uwagę datę urodzin Trenera Wszech Czasów – wyprzedzeniem.

Janusz Jesionek,

prezes Fundacji Kazimierza Górskiego