Wystawa z okazji 100-lecia we Lwowie

29 września we Lwowie została otwarta  wystawa z okazji 100-lecia urodzin Kazimierza Górskiego. Jest ona elementem całorocznych obchodów. Wystawa została przygotowana przez redaktora Adama Godlewskiego przy aktywnej współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Została zaprezentowana po raz pierwszy na jednym z głównych placów miasta. Partnerem Fundacji przy realizacji wystawy był Konsulat Generalny RP we Lwowie na polecenie kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Lwowski Uniwersytet Medyczny.

W uroczystości odsłonięcia wystawy uczestniczyli przedstawiciele Konsulatu Generalnego na czele z panią Elizą Dzwonkiewicz, Konsulem Generalnym i przedstawiciele władz Uniwersytetu. A także miejscowa Polonia, działacze sportowi związani z piłką nożną, lwowiacy oraz ludzie mediów. Niestety, mimo wielu zaproszeń skierowanych przez Konsulat, w inauguracji wystawy nie wzięli udziału przedstawiciele władz miasta.

Fundację Kazimierza Górskiego reprezentowali: prezes Janusz Jesionek oraz jej najważniejsi partnerzy Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki oraz Maciej Madler, przedstawiciel firmy Banknoty Pamiątkowe.

Po powrocie do kraju wystawa zostanie zaprezentowana w Sejmie RP.