Górski patronem PGE Narodowego!

Kazimierz Górski został oficjalnie ogłoszony patronem PGE Narodowego. Na konferencji prasowej przed stadionem obecni byli między innymi syn legendarnego trenera Dariusz Górski, premier Mateusz Morawiecki, prezes operatora areny Włodzimierz Dola oraz prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej – Wojciech Dąbrowski.

– PGE Narodowy, dom polskiej reprezentacji zyskuje patrona w postaci trenera stulecia, ojca największych sukcesów reprezentacji Polski. Cieszymy się z tego niezmiernie – podkreślał prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola.

Wzruszenia podczas konferencji nie krył syn legendarnego trenera – Dariusz Górski.

– Trochę mi się głos łamie, ale państwo chyba rozumiecie dlaczego. Chciałbym przede wszystkim serdecznie wszystkim podziękować. Dzięki ludziom dobrej woli to się udało – mówił Dariusz Górski.

Na konferencji głos zabrał także premier RP Mateusz Morawiecki: – Kazimierz Górski był kimś więcej niż tylko trenerem kadry narodowej. Każdy, kto pamięta lata 70. wie doskonale, że Kazimierz Górski dawał w tych trudnych latach Polakom ogromną nadzieję na odzyskanie naszej wartości – mówił premier Morawiecki i podkreślał:

– Bardzo cieszę się, że ten stadion będzie nosił imię Kazimierza Górskiego. PGE Narodowy to twierdza polskich kibiców. Tutaj reprezentacja Polski od 7 lat nie przegrała żadnego meczu.

Podczas wydarzenia odsłonięto również pamiątkową tablicę z Kazimierzem Górskim. Znajduje się ona przy wejściu do stadionu bramą nr 5.

Na konferencji obecni byli także piłkarze ze słynnej kadry “Orłów Górskiego” oraz kadry Jerzego Engela. W ramach wydarzenia “Święto Piłki Nożnej” zgodzili się oni wystąpić w pokazowym meczu na PGE Narodowym. Na wszystkich gości areny, którzy pobrali w tym dniu bezpłatne bilety, na stadionie czekało wiele sportowych atrakcji.

(Źródło: www.stadionnarodowy.org.pl)
(fot. Szymon Sorychta)