Od 10.10 PGE Narodowy im. Górskiego!

10 października podczas Święta Piłki Nożnej, wybitny polski trener piłki nożnej Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego. Osoby, które w tym dniu odwiedzą arenę, będą miały okazję zobaczyć m.in. mecz pokazowy rozegrany przez kadrowiczów Jerzego Engela oraz polskich parlamentarzystów. Na wydarzenie zaprasza PGE Polska Grupa Energetyczna i operator stadionu PGE Narodowy.

 

 

Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego z przyczyn oczywistych nie będzie mógł być areną uroczystej Gali na 100-lecie urodzin Trenera Wszech Czasów…
 
W dniu piłkarskiego święta na gości PGE Narodowego będą czekały sportowe atrakcje w strefach zorganizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, PGE Polską Grupę Energetyczną oraz operatora PGE Narodowego. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia wybranych części stadionu. Wszystkie atrakcje w tym dniu będą udostępnione bezpłatnie, ale aby wejść na teren areny, trzeba będzie pobrać darmową wejściówkę. Ich dystrybucja trwa od 7 października o godz. 12:00 na stronie www.swietopilkinoznej.pl/bilety

 

–  W 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny PGE Polską Grupą Energetyczną postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej. Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym — mówi Włodzimierz Dola, prezes zarządu operatora PGE Narodowego.

 

Kazimierz Górski urodził się 2 marca 1921 roku we Lwowie i to właśnie tam rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. W 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego, by po zakończeniu swojej kariery zawodniczej zająć się pracą szkoleniową. Trenerem pierwszej reprezentacji polski został w 1971 roku. Drużyna pod skrzydłami Górskiego rozegrała w latach 1971-1976, 73 oficjalne mecze w tym 45 zwycięskich.

 

–  PGE Narodowy to stadion, który dostarcza nam wszystkim niezwykłych emocji. To właśnie tutaj nasza narodowa reprezentacja odnosi zwycięstwa, dając nam powody do dumy. Od teraz, tym sukcesom będzie patronował również Kazimierz Górski. W ten symboliczny sposób chcemy docenić jego zasługi dla polskiego sportu i raz jeszcze przypomnieć jego historię, która może być wzorem do naśladowania nie tylko dla miłośników piłki nożnej — mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

 

Podczas Święta Piłki Nożnej na odwiedzających czeka wiele sportowych atrakcji. Na murawie stadionu, na której dzień wcześniej biało-czerwoni spotkają się z San Marino, rozegrany zostanie turniej piłki nożnej pomiędzy drużynami dziecięcych szkółek piłkarskich PGE. Następnie w meczu pokazowym wystąpią reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu. Wcześniej w biznes klubie stadionu będzie można m.in. odkryć Teqball – nową, zaledwie kilkuletnią dyscyplinę sportową, spotkać Bielika – maskotkę reprezentacji Polski oraz wziąć udział w warsztatach i animacjach w strefie zabaw sportowych dla najmłodszych.

 

Organizatorami Święta Piłki Nożnej są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz stadion PGE Narodowy, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Kazimierza Górskiego. Szczegóły dotyczące wydarzenia są dostępne pod adresem www.swietopilkinoznej.pl.
 
(źródło: PGE Narodowy)