Byliśmy na turnieju “Dobiegniew Cup”

7 sierpnia odbyła się 26. edycja Turnieju imienia Kazimierza Górskiego dla dzieci i młodzieży „Dobiegniew Cup”, w którym wzięło udział 350 adeptów piłki nożnej w  kategoriach wiekowych 9-13 lat. Turniejowi towarzyszyły obchody  75. rocznicy istnienia klubu Błękitni Dobiegniew, w których oprócz władz piłkarskich województwa lubuskiego oraz władz gminy udział wzięła delegacja Fundacji Kazimierza Górskiego. W składzie Janusz Jesionek, prezes oraz Dariusz Górskie, dyrektor Fundacji, syn Kazimierza Górskiego.

Delegacja złożyła okolicznościowe życzenia oraz przekazała na ręce Sylwii Łażniewskiej, burmistrza Gminy oraz byłego burmistrza Gminy Leszka Walocha pamiątkowe medale  i foldery wydane z okazji 100-lecia urodzin Kazimierza Górskiego. Został także odczytany list Michała Listkiewicza, byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wieloletniego współorganizatora Turnieju z życzeniami dla klubu z okazji jubileuszu.

Fundacja Kazimierza Górskiego ściśle współpracuje z organizatorami turnieju „Dobiegniew Cup” od dziesięciu lat.