Orły Górskiego na banknotach. Wkrótce!

Dla fanów Orłów Górskiego, sympatyków polskiego futbolu i kolekcjonerów przez duże K mamy z końcem roku świetne wiadomości! Otóż, począwszy od marca 2021, gdy przypada 100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego, aż do 10 września 2022 – kiedy będziemy świętować 50. rocznicę wywalczenia przez biało-czerwonych złotego medalu olimpijskiego w Monachium – na rynku numizmatycznym pojawi się nie lada gratka! Konkretnie, wyemitowana zostanie seria banknotów pamiątkowych poświęcona najlepszej drużynie w dziejach polskiego futbolu.

 

 

 

Stosowną umowę we wtorek, 29 grudnia, podpisali w imieniu Fundacji Kazimierza Górskiego Janusz Jesionek i Andrzej Brusikiewicz, natomiast w imieniu spółki Banknoty Pamiątkowe dr Szymon Bereska. Emitentem kolekcji zostało Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

 

 

Tę wyjątkową serię zaczyna oczywiście wspomnienie – i banknot 0 Euro z wizerunkiem – trenera Górskiego. Następne odcinki, emitowane cyklicznie w każdym miesiącu, aż do rocznicy półwiecza olimpijskiego złota, będą poświęcone pozostałym Orłom. Czyli zawodnikom, którzy wywalczyli medale na IO’72 oraz IO’76 oraz na mistrzostwach świata w 1974 roku w Niemczech. A także charyzmatycznym asystentom Trenera Wszech Czasów.

 

 

Szczegółowe informacje na temat dystrybucji i możliwości nabywania banknotów oraz okolicznościowego klasera – podamy w stosownym terminie.