Specjalne koszulki na 100. rocznicę

Zbliżająca się wielkimi krokami 100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego będzie celebrowana w bardzo różnorodny sposób. W pierwszym tygodniu marca w stołecznych muzeach zostaną zainaugurowane aż dwie wystawy poświęcone polskiemu Trenerowi Wszech Czasów – o szczegółach poinformujemy wkrótce. Zanim to jednak nastąpi, do obchodów włączą się piłkarze klubów PKO BP Ekstraklasy.

 

 

 

 

Piątkowe spotkania Stali Mielec z Cracovią i Wisły Kraków z Pogonią rozpoczęły 18. ligową kolejkę, a już w następnej wszystkie zespoły występujące na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na przedmeczowe rozgrzewki wybiegną w koszulkach upamiętniających legendarnego selekcjonera. Pomysł uczczenia w ten sposób 100-lecia urodzin szkoleniowca, który w polskiej ekstraklasie prowadził zespoły Legii Warszawa i Łódzkiego Klubu Sportowego narodził się w Fundacji Kazimierza Górskiego w listopadzie minionego roku. W grudniu zainteresowaliśmy ideą prezesa Ekstraklasy SA., Marcina Animuckiego, który od początku bardzo poważnie potraktował projekt współpracy w tym zakresie.

 

W styczniu zostały ustalone wszelkie szczegóły, i rozpoczęły się prace projektowe zespołu Marcina Mikuckiego, dyrektora ds. komunikacji, marketingu i sprzedaży w ligowej spółce. A już 15 lutego ruszyła produkcja pamiątkowych koszulek opracowanych pod kierunkiem Małgorzaty Głowik. Tak po krótce wyglądał harmonogram prac w ligowej akcji „100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego”. Jej efekty kibice będą mogli zobaczyć – i ocenić – począwszy od piątkowego (26.02, godz. 18.) spotkania Rakowa Częstochowa z Podbeskidziem Bielsko-Biała.