Rocznicowa Gala odbędzie się 24 kwietnia

Fundacja Kazimierza Górskiego informuje, że – po konsultacji w głównym partnerem obchodów 100. rocznicy urodzin Naszego Patrona, którym jest Telewizja Polska SA – Gala z tej okazji została przełożona. Obchody, odbędą się – zgodnie z wcześniej przygotowanym scenariuszem – w sobotę, 24 kwietnia. Wstępnie planowana na 28 lutego uroczystość została przesunięta z uwagi na obostrzenia i utrudnienia spowodowane pandemią.

 

Wspólnie uznaliśmy, że obecny reżim sanitarny uniemożliwia zrealizowanie na satysfakcjonującym poziomie widowiska upamiętniającego najwybitniejszego polskiego trenera w historii. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że obostrzenia pandemiczne praktycznie wykluczają zagraniczne podróże mieszkańców Beneluksu i bardzo utrudniają podróżowanie z innych zakątków Europy, do których los rzucił Orłów Górskiego.

 

 

Początek lat 90-tych, Warszawa Kazimierz Górski
fot. archiwum Górskich/FOTONOVA

 

 

Jednocześnie przypominamy, że honorowy patronat nad Galą 100-lecia urodzin Kazimierza Górskiego przyjął Prezydent RP, Andrzej Duda. Patronami uroczystości są również minister sportu, a także prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerami Fundacji przy obchodach rocznicy Trenera Wszech Czasów zostali – obok TVP – m.in. Muzeum Sportu i Turystyki, Mennica Polska, Poczta Polska, Banknoty Pamiątkowe Spółka z o.o., i Polskie Radio. W grudniu, na trasie z Rzeszowa do Przemyśla, PKP Intercity uruchomiła pociąg TLK Górski.

 

W najbliższych dniach będziemy informować o kolejnych przejawach obchodów 100. rocznicy urodzin szkoleniowca, który zbudował potęgę polskiego futbolu.