Trener Górski uhonorowany przez Sejm

Na czwartkowym posiedzeniu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął – przez aklamację – uchwałę w sprawie uczczenia 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie uczcić pamięć o najwybitniejszym trenerze w historii polskiej piłki nożnej” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na facebookowym profilu parlamentu.

 

Uchwała podjęta w czwartek 25 lutego, podczas drugiego dnia 26. posiedzenia Sejmu, głosi: 

 

„2 marca 2021 r. przypada 100. rocznica urodzin Kazimierza Górskiego – wybitnego trenera, legendarnego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski i działacza Polskiego Związku Piłki Nożnej, który stał się niekwestionowanym symbolem polskiego sportu i zajął szczególne miejsce w pamięci rodaków”.

 

W uchwale przypomniano sukcesy trenera Górskiego, który wraz z reprezentacją Polski zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Monachium (1972 r.) i srebrny w Montrealu (1976 r.). W 1974 r. biało-czerwoni pod wodzą Kazimierza Górskiego osiągnęli największy sukces w historii startów na mundialu, zajmując trzecie miejsce.

 

Bogaty program obchodów, nad którymi już w ubiegłym roku honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda, zamieszczamy obok – na naszej stronie. Przypominamy, że w piątek 26 lutego zaplanowana jest – w Muzeum Sportu i Turystyki – uroczysta premiera znaczka z wizerunkiem Kazimierza Górskiego wydanego przez Pocztę Polską. 

 

 

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki