Nie tylko dla fanów i zbieraczy: Benigier

To już druga dobra – w ostatnim czasie – wiadomość dla hobbystów oraz sympatyków reprezentacji Polski z lat 70-tych poprzedniego stulecia. Czyli najlepszej w naszej futbolowej historii; tej która sięgnęła po trzy medale wielkich międzynarodowych turniejów. Fundacja Kazimierza Górskiego, wraz z partnerami, którymi są Muzeum Sportu i Turystyki oraz Banknoty Pamiątkowe spółka z o.o. kontynuuje emisję kolekcji Orły Górskiego. Właśnie ukazał się numizmat z podobizną Jana Benigiera.

 

 

 

 

W sprzedaży dostępny jest już pamiątkowy banknot o (nominalne  0 euro) z Janem Benigierem. Podstawowa wersja numizmatu kosztuje 20 złotych. Blister z banknotem w wersji standardowej można nabyć za 100 złotych, natomiast w Gold Edition (podwójne etui) – za 200 złotych. Wydawcy przygotowali także unikatowy album wraz z opisem fenomenu Orłów Górskiego oraz sylwetkami każdego z bohaterów.

 

 

Banknoty pamiątkowe dostępne są na platformie sprzedażowej:

 https://orlygorskiego.esouvenir.pl/

 

 

Serię zapoczątkował banknot z podobizną selekcjonera Kazimierza Górskiego, który został wyemitowany 2 marca, w dniu 100. urodzin Trenera Tysiąclecia. 30 kwietnia ukazał się także numizmat z wizerunkiem Zygmunta Anczoka.