Muzeum Sportu zaprasza na konferencje

Muzeum Sportu i Turystyki, jeden z najważniejszych partnerów Fundacji Kazimierza Górskiego przy organizacji obchodów 100. rocznicy urodzin Trenera Wszech Czasów, która przypada 2 marca, w najbliższym czasie będzie organizatorem cyklu konferencji prasowych poświęconych jubileuszowi.

 

Doktor Szymon Bereska, prezes zarządu Banknoty Pamiątkowe Spółko z o. o. i szef Fundacji Kazimierza Górskiego Janusz Jesionek podczas uroczystego podpisania umowy o współpracę obejmującej emisję kolekcji banknotów 0 Euro “Orły Górskiego”.

 

Na pierwszą dyrektor muzeum, Sławomir Majcher, zaprasza już 23 lutego, na godzinę 11., do siedziby tej placówki mieszczącej się przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4, w Centrum Olimpijskim. Głównym tematem będzie wprowadzenie do obiegu banknotu kolekcjonerskiego „0 Euro”, z wizerunkiem Kazimierza Górskiego. W konferencji wezmą udział: Dariusz Górski – syn Trenera Wszech  Czasów, Janusz Jesionek – szef Fundacji Kazimierza Górskiego i dr Szymon Bereska – prezes zarządu spółki Banknoty Pamiątkowe.

 

Konferencja zorganizowana zostanie w reżimie sanitarnym. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc proszę zainteresowanych dziennikarzy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 22 lutego do godz.15.00 pod adresem email: media@muzeumsportu.waw.pl lub telefonicznie 602 275 739.

 

Kolejne spotkania z dziennikarzami, podczas których zostanie przedstawiony plany obchodów setnej rocznicy urodzin „Trenera Wszech Czasów” zostały zaplanowane w siedzibie muzeum na 26 lutego i 2 marca. Podczas pierwszej z nich, której partnerem jest Poczta Polska, zaprezentowany zostanie znaczka pocztowego z wizerunkiem Kazimierza Górskiego. Podczas drugiej – której początek również wyznaczono na godzinę 11. –zainaugurowana zostanie wystawa „Łączy nas Kazimierz Górski” i zaprezentowany program edukacyjny „Być jak Kazimierz Górski”.

 

Wszystkie wspomniane spotkania będą dostępne także na facebookowym profilu Muzeum Sportu i Turystyki.