Kazimierz Górski na znaczku pocztowym

Z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego Poczta Polska wprowadzi do obiegu znaczek z wizerunkiem Trenera Wszech  Czasów. Walor filatelistyczny zostanie wydrukowany w milionowym nakładzie. Będzie kosztował 4 złote. Autorem projektu jest Jarosław Ochendzan.

 

 

Data wprowadzenia znaczka z Kazimierzem Górskim jest oczywiście nieprzypadkowa, wpisuje się w obchody 100-lecia urodzin – przypadających 2 marca – naszego najlepszego selekcjonera w historii. W Pierwszym Dniu Obiegu nie tylko filateliści będą mogli zaopatrzyć się również w okolicznością kopertę. I skasować swoje numizmaty odciskiem datownika FDC. 

 

Poczta Polska, we współpracy z Fundacją Kazimierza Górskiego i nieprzypadkowo do siedziby Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4 – zaprasza przedstawicieli mediów na uroczyste wprowadzenie znaczka. Konferencja prasowa, którą obecnością uświetnią sekretarz stanu ds. sportu w Ministerstwie Kultury Anna Krupka, szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, syn pana Kazimierza Dariusz i… prawnuk Kazimierz – zaś gospodarzami będą szefowie Poczty Polskiej – odbędzie się 26 lutego o godzinie 11.

 

 

Znaczek zostanie wówczas… odsłonięty, w ruch pójdą też specjalnie przygotowane na ten stemple. Transmisję wydarzenia, które będzie miało miejsce w Sali Medalowej, będzie można obejrzeć na facebookowym profilu Muzeum Sportu.